Konto internetowe czy tradycyjne?

Stacjonarne konta bankowe powoli zaczynają ustępować rachunkom prowadzonym przez Internet. Takie rozwiązanie jest wygodniejsze, ponieważ nie wymaga wizyty w oddziale banku, aby wypłacić pieniądze, sprawdzić saldo czy dokonać przelewu. To pozwala uniknąć długich kolejek, uzupełniania blankietów i odliczania gotówki. Po zalogowaniu się do swojego panelu można błyskawicznie dokonywać różnych operacji, na bieżąco monitorować historię przelewów, ustawiać przelewy stałe.

Konta w bankach internetowych czy tradycyjne rachunki?

Warto wiedzieć, że obsługę rachunku przez Internet obecnie udostępnia większość banków działających w Polsce. Nie są to jednak typowe konta internetowe, ale rachunki tradycyjne z dostępem do rachunkowości elektronicznej. Aby podpisać umowę z bankiem, należy wtedy udać się do placówki i uzupełnić odpowiednie formularze.

Na rynku działają także typowo internetowe banki, które nie posiadają sieci oddziałów w całym kraju (np. Alior Sync). W tym przypadku rachunki są otwierane przez Internet, a Klienci mogą korzystać z panelu bankowości elektronicznej lub skontaktować się z konsultantem (telefonicznie, na specjalnym chacie lub za pośrednictwem rozmowy video). Takie rozwiązanie przypada do gustu głównie młodym osobom (np. studentom i uczniom), które są przyzwyczajone do dokonywania formalności online.

Konto internetowe w banku, który nie ma stacjonarnych siedzib, ma jednak swoje minusy. Wypłat gotówki można dokonywać tutaj tylko z bankomatów. W przypadku niewielkich sum, nie jest to problemem. Gdy potrzebujemy wyższej kwoty, ten sposób nie zawsze się sprawdzi. Większość klientów banków, którzy chcą wypłacić np. 10 tys. zł, woli dokonać takiej transakcji w bezpiecznej placówce niż w bankomacie zlokalizowanym w zatłoczonym sklepie czy ścisłym centrum miasta.

Konto internetowe czy tradycyjne

Jak wybrać konto internetowe?

Podczas porównywania ofert z dostępną bankowością elektroniczną, warto zwrócić uwagę na koszty prowadzenia konta. Darmowe konto internetowe nie zawsze oznacza, że nie zapłacimy za wykonane przelewy, wypłaty z bankomatów czy płatności kartą. Najlepiej jest dokładnie przeczytać harmonogram opłat i przeanalizować go pod kątem naszych indywidualnych potrzeb. Dla jednych ważne będzie bezpłatne korzystanie z karty debetowej, inni wykonują wiele przelewów miesięcznie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz